Produkt dnia
Bon podarunkowy
Bon podarunkowy

100,00 zł

81,30 zł

szt.
Asany 0
Asany

Wstępny relaks

Na początku każdej z lekcji powinniśmy kłaść się na plecach w pozycji relaksacyjnej, oddychając głęboko ma to na celu pomóc w uspokojeniu umysłu i uwolnić napięcie z ciała. Powinno to być optymalnym początkiem każdej lekcji jogi. Zanim zostaniemy poprowadzeni przez aktywną relaksację, w której poszczególne części ciała są na przemian napinane i rozluźniane.

Powitanie słońca

Klasyczna sekwencja dwunastu pozycji jogi. Jest rozgrzewką, która ma za zadanie uaktywnić mięśnie ciała. Bardzo ważna jest również relaksacja pomiędzy ćwiczeniami dla początkującego to tak zwane "martwe ciało". Leżąc na plecach głęboko oddychamy i odczuwamy pozytywny przypływ energii poprzednio wykonywanej asany.

Podnoszenie nóg

Pojedyńcze podnoszenie nóg co prawda nie jest to żadna z prawidłowych asan, ale ma na celu rozciągnięcie nóg przed ćwiczeniami.

Relaks

Podnoszenie obu nóg – wzmacnia mięśnie brzucha, co umożliwia dłuższe utrzymanie pozycji jogi.

Relaks

Świeca

Ta asana jogi to pozycja odwrócona, przyczyniająca się do zwiększenia dostawy krwi do mózgu.

Pozycja jogi masuje delikatne obszar szyi, co pomaga uregulować funkcjonowanie tarczycy (zarządzającej metabolizmem).

Relaks

Ryba

Podczas wykonywania tej asany oddycha się głęboko, co zwiększa życiową pojemność płuc i może pomóc w usunięciu problemów oddechowych. Ta pozycja jogi wspomaga pracę tarczycę i zwiększa giętkość górnej części pleców.

Ryba (Matsyasana) 

Relaks

Skłon do przodu

Ta pozycja jogi rozciąga całą tylną stronę ciała, zwiększa elastyczność lędźwiowego odcinka kręgosłupa i poprawia całą postawę ciała. Ta asana jogi wspaniale masuje organy wewnętrzne, pomagając w usunięciu takich dolegliwości jak zatwardzenie.

Relaks

Skłon do przodu (Paschimotanasana)

Trójkąt

To ostania asana na naszej lekcji dla początkujących. Ta pozycja jogi to ugięcie boczne krępgosłupa, które jednocześnie rozciąga, kurczy i relaksuje wszystkie główne mięśnie pleców. Kręgosłup staje się elastyczniejszy.

Trójkątk (Trikonasana)

Relaks końcowy - jest niczym nagroda na zakończenie lekcji jogi dla początkujących! Pełnia korzyści płynących z serii ćwiczeń zostaje odczuta w tej trwającej 10 do 15 minut sekwencji relaksacyjnej, wykonywanej na koniec lekcji jogi. Poprzez aktywną relaksację (napinanie i rozluźnianie mięśni) głęboki oddech i wizualizację, doświadczyć można głębokiej relaksacji na trzech poziomach: RELAKSU - fizycznego, mentalnego, duchowego.

http://www.sivananda.eu/

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl